2004-06-04 00:02

by Vasil Kolev

Припомням си защо едно време имах желание да се напия до смърт…

Пак беше пълен деня – сутринта си занесох прането до старата квартира, закусих шкембе чорба, и се прибрах… След което се хванах по купчината работа, която имах – написах disclaimer за www.iseca.org, прехвърлих записите от лекциите на семинара – тук е българския mirror, а тук е международния. Също така има малко нови снимки от семинара в vasil.ludost.net/pics (лицето Ж.Ч. още не се е съгласило да му публикуваме снимката :) )

По някое време се прибра Велин, със злобната реплика ‘спри музиката, боли ме главата’, след което изпи едно количество транквиланти, и издавайки звуци като ранен мечок, си легна да спи… По някое време мислех да го заведа на зъболекар, щото звучеше много лошо, но по-късно заспа и захърка. Последва спиране на хъркането и притеснение дали не е умрял, но в крайна сметка се оказа жив, по някое време се събуди, и даже изяви желание да му взема нещо за ядене от магазина (което беше финалното доказателство, че е жив).

Днешната лекция беше за .NET, и аз задавах подли въпроси, на които горе-долу ми беше отговорено… Не знам защо, но просто не виждам нищо ново в технологията, и нищо кой-знае колко революционно. Почти съм сигурен, че не съществува технически проблем това да се направи с Perl.

Последва дълъг разговор в “Торонто” за последната идея, която споменах в блога, и след няколко часа говорене (което тотално ме изцеди) имам да напиша няколко неща… Кога – дявол знае.

Някой да разработва устройство за забавяне на времето, че имам много да си наваксвам?

One Response to “2004-06-04 00:02”

  1. Петър Пенчев Says:

    Тук може би е нужно малко уточнение: това, в което не виждаш нищо ново, не е самата .NET Framework, а подсистемите й за сигурност: strong-named assemblies, imperative/declarative security и т.н. Прав си, че повечето от тези неща са съществували и досега в доста други системи, но това, което е ново, е:
    – това се появява за първи път под Windows;
    – интегрирано е в средата за разработка (и в runtime, де); както споменах веднъж-два пъти в обсъждането ‘защо identity/principal, а не просто user/group’ (като оставим настрана абстрактността на понятието ‘principal’ и възможността за прозрачна йерархия), в някои от другите среди различните приложения се занимават сами с реализиране на различни начини за описване/enforce-ване на ограниченията; в .NET Framework те си идват като стандартна част от библиотеката, винаги ги имаш и винаги знаеш как да ги ползваш.

    Не, не казвам, че това е най-великата и най-сигурната среда за разработка, просто те моля да не омаловажаваш достойнствата й и новите неща, които тя носи на тези, които *досега са разполагали само с Win32 и Active Directory*.

Leave a Reply