2005-01-13 15:45
by Vasil KolevПреди малко получих нещо страхотно за четене – Роб на свободата, на Йордан Бозушки. Версия, която може да се печата и чете можете да си дръпнете от тук. Толкова от мене, аз се излягам да дивана да го изчета, едвам се спрях, за да си го оформя за печат.
May 24th, 2005 at 17:54
Привет,
радвам се, че ти е харесала
May 24th, 2005 at 22:33
Хм, позната фамилия, дали съвпадението е случайно?;-)
May 25th, 2005 at 21:10
Хич и изобщо.
Й. Бозушки
May 25th, 2005 at 22:27
Човека който, го набра преди около 8 години, вече е във Варна и вече не се занимава с компютри. А ти си част от по-шастливото ми минало :-)
May 25th, 2005 at 23:58
Сигурно си мислиш, че съм ядосан на човекът, качил книгата ми в НЕТ-а. Нищо подбно, даже съм
му благодарен. А и тя може да се дръпне поне от още десет места. Наистина се зарадвах,
намирайки се и в този сайт. Отдавна нямам идея да печеля от литература, предпочитам да съм
общодостъпен. От /буквите.com/ можеш да дръпнеш и другия ми роман.
May 26th, 2005 at 00:09
:) В такъв случай да питам – виждал ли си creativecommons.org (и open-culture.net), и какво мислиш да пуснеш творбата под такъв лиценз, за да мога спокойно да я разпространявам? Хората, на които давах да четат няколкото ми разпечатани екземпляра, много я харесаха, мисля си, че си струва повече хора да я видят…
May 27th, 2005 at 17:30
Току-що и пак от тук, прочетох за open-culture, това “свободна” ми звучи приятно познато и цялата идея напълно съвпада с мойте убеждения. Разбира се нямам нищо против, стига да не влезем в конфликт с някой, защото се открих в разни електронни библиотеки, читалища, класически колекции, съкровищници… Сигурно ти звучи смешно, но авторското и сходните му права са ми особено тъмна материя.
May 28th, 2005 at 21:30
Нека аз да се опитам да обясня за Creative Commons и свободната култура. Свободна, разбира се, не е културата, а са свободни хората, които могат свободно да я използват и разпространяват, да я интерпретират и променят по свой начин. Creative Commons е просто средство за авторите, които не само нямат против, но и искат произведенията им да бъдат четени и разпространявани да манифестират това си желание. За да бъде ясно за всички, че въпросното произведение може да се разпространява свободно и то да бъде намерено от повече хора Creative Commons се старае да направи процеса на изявяване на това желание максимално лесен. Единственото нужно нещо е авторът да изрази своето отношение по няколко въпроса на http://creativecommons.org/license/ , и да прикрепи дадената индикация към произведението си.
Аз изчетох с голямо удоволствие вашия роман и съм наистина щастив, че ще може да го препоръчвам и спокойно да го давам на хората да го четат. А относно нарушаването на нечии права особено били те на електронни библиотеки, читалища, класически колекции то е по-скоро обратното — ще им дадете право да го разпространяват спокойно.
Моля, ако имате каквито и да са въпроси — пишете тук или на peio @ peio.org и аз ще се постарая да ви помогна с всичко, каквото мога.
November 23rd, 2007 at 20:42
А от къде мога си купя тази книга? Или ако може да ми кажете поне на кое издателство е…:))